Naloga 7.21

Ikona vprašanja poučevalne enote
Zakaj kmetje za posipavanje njiv uporabljajo pepel? Kaj želijo s tem doseči?
  
Pepel je ostanek pri gorenju in se ga na ta način lahko znebijo.
Pepel je kisel in tako prispeva k večji kislosti tal.
Pepel je bazičen in tako prispeva k manjši kislosti tal.

E-KEMIJA V 8. RAZREDU
OŠ Belokranjskega odreda Semič
Projekt sofinancira Evropska unija (Evropski socialni sklad) in Ministrstvo za šolstvo in šport.