|
Za vsakega sprehajalca v naravi, ki jo ima rad izmed nas, in jo razume je zelo pomembno, da ve, da v naravi obstajajo tri skupine organizmov, in sicer: PROIZVAJALCI, POTROŠNIKI (PORABNIKI) in RAZKROJEVALCI. Vsaka od teh skupin organizmov ima v naravi zelo pomembno vlogo in z izpadom ene izmed skupin, se ravnovesje, ki obstaja v naravi, poruši. To pa pomeni, da organizmi propadejo, kar pa je nedopustno. Veliko vlogo pri tem ima človek, saj je ravno on tisti, ki je v velikih primerih odgovoren za tako stanje v naravi. Vse premalokrat se zavedamo, da smo samo del narave in ne njen popolni in absolutni gospodar.
|
|