Miha se sprašuje
S seštevanjem nimam težav. V drugem razredu pa sem se zelo namučil z odštevanjem števil. Velikokrat sem se zmotil, a mi je prijatelj Tine pomagal.
Se še spomniš, kaj pomeni
E
in kaj
D
? To so
enice
in
desetice
.
Katero število predstavlja zapis 5D 7E?
Namig
Poglej si zgornjo risanko.
To je število 75.
To je število 57.
Zamenjal si desetice in enice.
Odlično ti gre!
Moj najljubši hobi je risanje, zato si matematiko popestrim z risbami.
© E-um 2008
© E-um 2008
© E-um 2008