Razdeli 12 bonbonov med 4 prijatelje, tako kot zahtevajo spodnja navodila.
Maja in Vid sta dobila enako število bonbonov, vsak po bonbonov. Bonbone si razdelil na dva enaka dela, torej na polovico. Polovica od 12 je .
Sedaj daj bonbone le Roku, Urški in Vidu, tako da jih bodo vsi imeli enako število. Maja je ostala praznih rok. Koliko bonbonov je dobil vsak otrok?
Sedaj razdeli bonbone med vse 4 otroke, tako da jih bodo vsi imeli enako število. Koliko bonbonov je dobil vsak otrok?
Vid je bil edini izmed otrok, ki je bil vedno deležen bonbonov. Največ jih je dobil, ko jih je delil le z Majo. Nekaj manj bonbonov je dobil, ko jih je delil še z Urško in Rokom. Najmanj pa jih je dobil, ko jih je delil z vsemi otroki.
Zato je četrtina manj kot tretjina in tretjina manj kot polovica.

