Znak minus zapišemo kot - in ima v matematiki več pomenov:
- je znak za odštevanje;
- je predznak negativnega števila;
- je oznaka za nasprotno vrednost.
Znak plus zapišemo kot + in ima dva pomena:
- je znak za seštevanje;
- je predznak pozitivnega števila.
Običajno + kot predznak pozitivnega števila opuščamo, saj pišemo samo: 1, 2, 3,...
V zapisu -(+3) z znakom + pred številom 3 poudarimo, da je število 3 pozitivno, medtem, ko znak - predstavlja oznako za nasprotno vrednost.
V zapisu -(-3)= +3 z znakom + posebej poudarimo, da je nasprotna vrednost števila -3 pozitivno število +3.