Kakšen je naš denar?
Za plačevanje pri nas uporabljamo evre. Imamo kovance in bankovce, na vsakem pa piše, koliko je vreden. Če gremo v trgovino le po kruh in mleko, je dovolj, da imamo v žepu le kovance.
Prikaži To so kovanci, Sliko
To so kovanci,
Prikaži tole  pa bankovci. Sliko
tole pa bankovci.
Prikaži  Sliko
 
David in Gregor imata še 5 evrov. Na kratko to zapišemo kar 5 €. Znak za en evro je še najbolj podoben rogljičku z marmelado. Kaj pa ti misliš?
img15_5
© E-um 2008
© E-um 2008
© E-um 2008