Žiga praznuje svoj osmi rojstni dan. Zabavo ob rojstnem dnevu je zelo dolgo in natančno načrtoval. Najprej je napisal seznam gostov, na katerega je uvrstil vse svoje prijatelje. Nato je poiskal svoje družabne igre in izbral le najboljše za zabavo. Za pijačo in hrano je poskrbela njegova mama. Seveda tudi torta ni manjkala. In končno je napočil čas, ko je zvonec prvič pozvonil.
„Bom jaz odprl vrata!” je ves vznemirjen zaklical Žiga.
Prišel je Nejc. Kmalu za njim Gal in Miha in tako so drug za drugim prihajali gostje. Vsak od povabljenih je prinesel Žigu darilo. Darila so bila nekaj posebnega, ker so prijatelji čisto sami izdelali škatle, v katere so položili darila. Narejene so iz katonastega papirja, kot kažeta spodnji sliki.

