Za plačevanje pri nas uporabljamo evre. Imamo kovance in bankovce, na vsakem pa piše, koliko je vreden. Če gremo v trgovino le po kruh in mleko, je dovolj, da imamo v žepu le kovance.
|
To so kovanci,
|
tole pa bankovci.
|
|
David in Gregor imata še 5 evrov. Na kratko to zapišemo kar 5 €. Znak za en evro je še najbolj podoben rogljičku z marmelado. Kaj pa ti misliš?

