Naloga 7.21
Zakaj kmetje za posipavanje njiv uporabljajo pepel? Kaj
želijo s tem doseči?
|
Pepel je ostanek pri gorenju in se ga na ta način
lahko znebijo.
| |
|
Pepel je kisel in tako prispeva k večji kislosti
tal.
| |
|
Pepel je bazičen in tako prispeva
k manjši kislosti tal.
|